Почетна / Сапуници / Келебек од „Бодрумска приказна“ победил во турските „Талент“ и „Survivor“

Келебек од „Бодрумска приказна“ победил во турските „Талент“ и „Survivor“

Хилми Џем Антепе е роден во 1992 година во Ментеше, Мугла. Живеел во Бодрум до 18-та година.

На 17-годишна возраст започнал да учи латински танц и победил на неколку локални натпревари.

Дебитирал на телевизија како танчер со турската верзија на Талентот, а се прославил со победата во шоуто “Survivor” во 2013-та година.

Поминал повеќе споредни улоги како актер за оваа година за прв пат да добие главна улога во нова анадолиска серија.

Македонската публика го следи во моментов во викенд драмата “Бодрмска приказна”, каде го толкува ликот на Келебек, љубовта на Су.

Што ќе се случи со младите ликови во “Бодрумска приказна”, следете секој викенд во 22.40 часот на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

error: Содржината е заштитена!