Почетна / Филм / Вил Смит и Селма Хаек во вестерн акцијата „Wild, wild west“ на МРТ 1

Вил Смит и Селма Хаек во вестерн акцијата „Wild, wild west“ на МРТ 1

Дивиот, Див Запад е американски steampunk-вестерн филм од 1999 година, режиран од Бери Соненфелд, напишан од С. С. Вилсон и Брент Медок заедно со Џефри Прајс и Питер С. Симан, од приказна напишана од браќата Џим и Џон Томас.

Едноставно адаптирана од „Дивиот Див Запад“, телевизиска серија од 1960-тите создадена од Мајкл Гарисон, таа е единствената продукција по телевизискиот филм „More Wild Wild West“ (1980) со ликовите од оригиналната серија. Филмот ќе го следите на МРТ 1 во недела, 6 ноември со почеток од 23 часот.

Џим Вест е поранешен воен херој од Граѓанската војна во Америка, а сега е специјален агент кој е многу избувлив, а Артемус Гордон е инвентивен американски генерал кој е брилијантен пронаоѓач, со голема умешност за трансформација.

Кога еден психотичен лудак ѝ се заканува на САД, претседателот Грант прави тим од двајцата агенти и тие се единствените кои можат да му застанат на патот на овој опасен, налудничав човек. За време на нивното ризично патување со воз, Џим и Артемус мораат да го пронајдат вистинскиот начин за комбинирање на нивните вештини за да го победат криминалецот и неговите дијаболички машини.

Кога претседателот Улис С. Грант (Кевин Клајн) дознава дека ѓаволскиот пронаоѓач д-р Арлис Лавлес (Кенет Брана) планира да го убие, тој наредува херојот од Граѓанската војна Џејмс Вест (Вил Смит) и американскиот маршал Артемус Гордон (исто така Клајн) да го уапсат него. Среќната личност на Вест не секогаш добро се вклопува со онаа на внимателниот Гордон, но тие успеваат да работат заедно. И со помош на мистериозниот странец (Салма Хаек), Вест и Гордон се зближуваат со Loveless.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!