Почетна / Забава / Видео | Тоше Анѓелески со преработка на „Кафана на балкану“ на Аца Лукас

Видео | Тоше Анѓелески со преработка на „Кафана на балкану“ на Аца Лукас

Младиот и талентиран пејач од Кичево, Тоше Анѓелески направи преработка на големиот хит „Кафана на балкану“. Анѓелески вели дека сака да ја почести публиката која е лишена од живи настапи поради светската пандемија предизвикана од новиот корона-вирус, а за наредниот период најавува уште неколку проекти на кои работи со полна пареа.

Зад преработката на „Кафана на балкану“ свој придонес имаат и Антонио Пејоски (видео) и Методија Столески (аудио).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со последниот лајв стрим, DJ Alexandar во топ 50 во Global Techno Chart

Dj Alexandar на единствената легална платформа за споделување на миксови “Mixcloud”, со аудиото од последниот …

error: Содржината е заштитена!