Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 15/50

50-те најпопуларни теленовели | 15/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

15. La Usurpadora – Злобница

(Мексико, 1998)

Улоги: Габриела Спаниќ и Фернандо Колунга.

По кратка пауза ја продолжуваме нашата листа на 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Злобница е оргинална приказна на писателката на љубовни романи Инес Родена. Венецуелката со хрватско потекло, Габриела Спаниќ со двојната улога не само што ја освои мексиканската публика, тука стекна и светска слава. Нејзината сестра близначка Даниела и била двојник во некои пребирливи сцени. Освен Фернандо Колунга, покрај Габи во теленовелата ја видовме и легендарната Либертат Ламарке како незаборавната Пиедад Брачо.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трчаме кон финалето на „Забрането јаболко“; подготвени ?

„Секоја приказна се состои од здраво и збогум сѐ додека не се сретнеме повторно. Нештата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!