Почетна / Забава / Видео | Контроверзната „Карли бич“ го најави кам бекот на Карлеуша

Видео | Контроверзната „Карли бич“ го најави кам бекот на Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша по единаесет години ќе го објави својот 11-ти албум насловен „Алфа“, а нејзините верни обожаватели со нетрпение ги очекуваат новите песни. Пејачката темелно работеше на новиот проект, а светските продукциски куќи стојат зад неа и ветуваат вртоглави успеси.

Таа неодамна објави список со новите песни, а првата за која се промовираше и видео запис е “Карли бич” чии кадри потсетуваат на најпознатите светски филмови.

Новата песна носи и јасна порака, а сега е сосема јасно зошто оваа песна го носи името на албумот „Алфа“.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!