Почетна / Телевизија / „Вечер со Весна“ од оваа недела на Алфа
Слика

„Вечер со Весна“ од оваа недела на Алфа

 

Весна Бејби Петрушевска се враќа со нова емисија на Алфа телевизија

На Алфа телевизија од оваа недела започнува новата емисија на Весна Бејби Петрушевска. Се работи за „Вечер со Весна“, снимана од Томато продукција, а на Алфа ќе оди секоја недела во 20 часот. 

Слика

 

Ова ќе биде своевино продолжение на популарната “Вртелешка”, емисија со сличен концепт. Секоја емисија ќе има по двајца гости кои со Весна ќе зборуваат на најразлични теми, а во емисијата ќе бидат прикажани архивски снимки од нивното гостување пред многу години во “Вртелешка”. Гости во првата емисија ќе бидат глумецот и водител Тони Михајловски и пејачот Ѓоко Таневски. Во следните емисии ќе гостуваат и многу познати балкански личности.

 

Слика

Последна ТВ емисија на Весна беше емисијата на Сител во 2010 година, каде сатирично критикуваше за тогашните настани во политичкиот и телевизиски етер.

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!