Почетна / МК Сцена / „Time“, ново ремек дело на Никола Мицевски во world music жанр

„Time“, ново ремек дело на Никола Мицевски во world music жанр

После фантастичниот прв сингл “Круг”, нашиот композитор Николче Мицевски го промовира и својот втор сингл насловен “Time” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”.
Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски, а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески.

  • “Time” е инструментална композиција во синематик/ етно/рок/симфони правец, или популарно во World music правец, со призвук на филмска музика. Сублимација на моето цело досегашно музичко знаење и искуство. Музика преку која сакам да допрам до што поголем број на слушатели, музика која може да се слуша секаде во светот а притоа да е претпознатливо дека се темели врз дихот на македонската музика. Среќен сум што соработував со Дамјан Пејчиноски, гитарист од светска класа кој со својата изведба даде една друга димензија на мојата музика. Даниел Јовески повторно направи едно ремек видео со кое автентично и перфектно ја илустрираше мојата музика – Никола Мицевски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најтешките моменти од својот живот, Тамара ги преточи во песна

Тамара Волческа го промовираше своето ново музичко парче, односно сингл кој го носи насловот „Херој”, …

error: Содржината е заштитена!