Почетна / Серии / „Страв покрај езерото″, француска мини серија на Телма од 9 јануари

„Страв покрај езерото″, француска мини серија на Телма од 9 јануари

Лиза и Кловис треба да се соочат со нова и тотално збунувачка закана кога неколку луѓе одеднаш ќе бидат погодени од мистериозна и смртна закана. Се чини дека вирус се шири во градот Анеси. Тоа е трка со времето за да се открие од каде потекнува вирусот и да се спречи да стане епидемија.

Дали тоа беше несреќен случај? Злосторство? Терористички чин? Дали вирусот има врска со мистериозното исчезнување на мало девојче и нејзиниот татко? Секоја минута се брои бидејќи бројот на жртви продолжува да расте. Принудувајќи разделби, уништувајќи планови и растурање семејства, оваа вонредна состојба ќе ја открие вистинската природа на сите жители и ќе ги промени нивните животи засекогаш.

“Страв покрај езерото”, француска серија на Телма од 9 јануари 2024 година во 20.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!