Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Старо ново друштво во новата сезона од детското шоу „Дајте музика“

Старо ново друштво во новата сезона од детското шоу „Дајте музика“

Наскоро на фреквенциите на Македонската телевизија следуваат нови продолженија од возобновената детска емисија “Дајте музика”.

Феноменот од 90-тите години се врати со нова верзија лани на програмата на МРТ и успеа да ги привлече сите оние дечиња и родители кои со нетрпение очекуваа забава, едукација и музика од домашна продукција.

Старо ново друштво со нови песнички во Старо маало очекувајте и оваа сезона на МРТ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репортажа за 57-те Рацинови средби 2020 на 9. октомври на МРТ 1

Традиционално и оваа година во родниот Велес се славеше поезијата и бесмртната мисла на Кочо …

error: Содржината е заштитена!