Почетна / Забава / Игор Митровиќ со нова песна и нов спот

Игор Митровиќ со нова песна и нов спот

Пејачот Игор Митровиќ ви го претставува својот најнов видео запис за новата песна која е насловена како „Summer Stereo“, и е во дует со германскиот изведувач и продуцент Дејвмен. Песната е комплетно негово дело, додека спотот се роди од идејата и реализацијата на самиот Митровиќ. Инаку, тој со овој спот дипломираше на факултетот за Дизајн и Мултимедија при Универзитетот ФОН.

 

Спотот е сниман на локации во Македонија и во Германија. Соработката помеѓу Дејвмен и Игор е договорена пред две години, кога и двајцата заедно настапија на фестивалот „Cheshme“ во Турција, и меѓусебно си беа фаворити.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Skopje Calling 2020 на 12-ти септември open-air на стадионот АРМ

За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!