Почетна / Сапуници / Италијанската мини серија „Бегалка” следува по „Срца” на Телма

Италијанската мини серија „Бегалка” следува по „Срца” на Телма

Италија… После мистериозната смрт на сопругот на Аријана, полицијата истражува, дали причината за смртта е љубомора и кој е осомничен? Кој ја посакувал смртта на Фабрицио?

Во центарот на серијата е ликот на Аријана, во приказна во која интригите и превирањата се мајстори во играта. Сите сомнежи за неговата смрт паѓаат на неа, посебно кога ќе исчезне пред да биде уапсена.

Тука почнува ловот на чуварот и крадецот. Приказна која нè води и во Босна, во периодот кога Аријана живеела таму.

Италијанската серија „Бегалка” од 27 октомври во 20.15 часот на Телма, на местото на “Срца”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ја стартуваше најновата хрватска серија „Кумови“

Од понеделник до петок во 20.30 часот на Алфа телевизија се емитува новата хрватска серија …

error: Содржината е заштитена!