Почетна / Филм / Шпанската комедија „Операција Школка“ на 14-ти октомври на Телма

Шпанската комедија „Операција Школка“ на 14-ти октомври на Телма

Маркос Руиз де Алдазабал е безмилосен бизнисмен и сопственик на банкротираната продукциска компанија Урумеа продукција. Користејќи го филмскиот фестивал во Сан Себастијан во своја полза, манипулативно со уметникот Маркос, планира да измами милионерка да инвестира во неговиот бизнис, ангажирајќи двојник на Реј Силвела, престижен американски/кубански актер, на кој таа многу му се восхитува.

Операција ШКОЛКА е комедија за измамa, сместена во прекрасен гламурозен контекст на филмскиот фестивал во Сан Себастијан. Овој брз филм може да се пофали со сите најдобри состојки во жанрот: мафијаши, шармери, предавства, романса, скршено срце, неизвесност… и сето тоа со љубовта кон филмовите во позадина.

14 октомври, сабота, 19.45 часот, Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!