Почетна / Филм / Саботна ноќ на Телма со СФ акцијата „Јас, Франкештајн“

Саботна ноќ на Телма со СФ акцијата „Јас, Франкештајн“

14. октомври, 22.15 часот, Телма телевизија


200 години по неговото шокантно создавање, суштеството на д-р Франкенштајн, Адам, сè уште оди по земјата. Кога ќе се најде среде војна за судбината на човештвото, Адам открива дека го држи клучот што може да го уништи човештвото.

Од ко-сценаристот на хит натприродната сага, UNDERWORLD, доаѓа акциониот трилер ЈАС, ФРАНКЕШТАЈН, по сценарио и режија на Стјуарт Бити, екранизација на Кевин Гревиу и Стјуарт Бити, базиран на графичкиот роман на студиото Darkstorm „Јас, Франкенштајн“ создадена од Кевин Гревио.

Приказната ја оживува актерската екипа која ги вклучува Арон Екхарт, Бил Наји, Ивон Страховски, Миранда Ото, Џеј Кортни и Аден Јанг како Виктор Франкенштајн.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!