Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 17/50

50-те најпопуларни теленовели | 17/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

17. La Mentira – Лага

(Мексико, 1998)

Улоги: Kate del Castillo, Guy Ecker.

Незаборавната мексиканска теленовела, на нашата листа под број 17. Со елементи на трилер и драма, „Лага“ достигнуваше дури 30% гледаност во попладневниот термин. За прв пат, таткото и ќерката, Ерик и Кејт дел Кастиљо работеа заедно во теленовела, глумејки татко и ќерка. Парот Кејт и Гај предизвика голема медиумска прашина, поради големата хемија која ја имаа двајцата.

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која …

error: Содржината е заштитена!