Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Златна Бубамара на популарноста“ наскоро во пандемиски услови

„Златна Бубамара на популарноста“ наскоро во пандемиски услови

„Радио Бубамара“ се подготвува за 24-то вонредно пандемиско издание на Златна Бубамара – под слоганот „Ќе го преживееме и ова во животов!!!”.

На Канал 5 телевизија традиционално и годинава ќе може да ја проследите Златната Бубамара, која сега ќе се одржи во пандемиски услови, a како тоа ќе изгледа, останува изненадување.

Инаку според истражување на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Радио Бубамара е најслушана регионална станица и во последниот квартал на 2020 година, а манифестацијата секоја година е најгледана и во својот телевизиски термин.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!