Почетна / Филм / Петок на Телма со романтичната историска комедија „Ема”

Петок на Телма со романтичната историска комедија „Ема”

Ема, млада танчерка, решава да се раздели од Гастон откако ќе му го врати Поло, синот што двајцата го посвоиле, но не можат да го задржат. Во очајна потрага по улиците на пристанишниот град Валпараисо, Ема бара љубовни врски за да ја надмине вината. Сепак, таа има таен план да врати сè што изгубила.

Петок, 9 февруари, Телма телевизија, 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!