Почетна / Филм / Телма со германска комедија во име на солидарност со бегалците
Willkommen bei den Hartmanns, германски филм во сабота, 10 септември во 19.15 часот на Телма

Телма со германска комедија во име на солидарност со бегалците

Неодамна пензионираната учителка Анџелика одлучува, против волјата на нејзиниот скептичен сопруг Ричард, да прими бегалец. Набргу потоа, младиот Нигериец Диало се преселува во домот на Хартман, и настанува виор од компликации.

Овие настани не само што ги нарушуваат животите на возрасните деца на Ангелика и Ричард, Филип и Софи; тие, исто така, го ставија на тест својот брак, како и шансите на Диало за интеграција. И покрај целиот хаос, преовладува надежта дека семејството ќе ја врати стабилноста, довербата и мирот – како и остатокот од Германија.

Оваа активност е финансирана со средства на Миграцискиот повеќепартнерски доверителски фонд, во заедничкиот проект имплементиран од Агенцијата на ОН за бегалци, УНХЦР и партнерските агенции на ОН. Содржината не нужно ги отсликува ставовите на Фондот, УНХЦР и партнерските организации на ОН.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!