Почетна / Сапуници / Актерите од летниот хит на Сител, „Мојот син“, и приватно во врска

Актерите од летниот хит на Сител, „Мојот син“, и приватно во врска

 

“Мојот син” ги спои полицаецот и ќерката на мафијашот

 

 

Криминалистичката сапуница “Мојот син” е главен телевизиски хит ова лето. Секоја вечер во 19.50 часот, гледачите со нетрпение ја очекуваат секоја епизода за да дознаат во што следно ќе биде вплеткан Појраз, како ќе се одвива неговата врска со Ајшеѓул и дали ќе го добие бараното старателство врз синчето.

 

 

Ако во серијата врската на Појраз и Ајшеѓул е доведена во разно разни околности за опстанок, сепак во приватниот живот не е така. Илкер Калели (Појраз) и Бурџин Терзиоглу (Ајшеѓул) се запознале во 2015 година за време на снимањето на “Мојот син” и од тогаш започнале и приватно, љубовна врска. Иако долго време негирале дека нешто се случуѕва меѓу нив, сепак се испоставило дека тука има нешто повеќе од само добри колеги.

 

 

И од тогаш, Ајшеѓул и Појраз се неразделни. Папараците често знаат да ги фатат на нивните заеднички патувања, а моментално двајцата вљубени се на одмор, каде не можеа да избегаат од окото на фоторепортерите.

 

 

Бурџин е инаку бивша сопруга на Мурат Јилдирим (познатиот Саваш), а пак Калели за себе ќе каже дека е рано за свадба и дека се уште се чувствува несериозно на тоа поле.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Запознајте ја убавата Гркинка Мелина од серијата „Бруско“

Хит серија за хит лето. Од понеделник до петок на телевизија Сител ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!