Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пред изборниот период, се враќа „Детектор“ со нова сезона на Сител

Пред изборниот период, се враќа „Детектор“ со нова сезона на Сител

Нова сезона од истражувачко дебатната емисија на телевизија Сител. Секоја недела во 15.00 часот ќе се емитуваат новите емисии на “Детектор” со Славица Арсова и Иван Кузмановски.

Што мислат граѓаните, за што се прашани, а за што не? Кој е нивниот став за одредени теми кои го засегнуваат општественото живеење. Сител прашува, а граѓаните и политичарите одговараат.

Што мислат граѓаните за издавањето на нови лични документи, а што ќе кажат одговорните за процесот, гледаме во недела во 15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано мораше да бира – Тамара Тодевска или Антониа Гиговска?

Доколку нема нешто ново во неговата музичка кариера, поп – пејачот Влатко Лозаноски не гледа …

error: Содржината е заштитена!