Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста дека си заминува телевизијата. Целосното соопштение на Мишко во продолжение :

” КРАЈ НА ЕДНА ЕПОХА ОД МОЈОТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ЖИВОТ!
Драги мои пријатели,КРАЈ НА ЕДНА ЕПОХА ОД МОЈОТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ЖИВОТ!
Драги мои пријатели,
Сакам да ве информирам дека мојата приказна со ТВ 24 заврши денеска, и официјално. Се разделивме спогодбено. 😏
Прво, сакам да ја искористам приликата да се заблагодарам на менаџментот на ТВ 24 за дадената можност да бидам дел од тим со кој изминативе скоро 12 години (од септември 2012) успеавме да ја етаблираме телевизијата во вистински бренд и да ја направиме вистинска граѓанска телевизија. Сакам да им се заблагодарам на сите колеги од уредници, репортери, монтажери, сниматели, камермани, организатори, реализатори, на оние кои беа и кои се во ТВ 24 за се што поминавме заедно и во добро и во лошо.
Благодарам 🙏🙏🙏
Овие 12 години горд сум на Патот до успехот, на Студио 10, на дневниците кои ги уредував, за тоа впрочем говорат и наградите.
Но, сепак најголемата и најдрага награда ми е подршката од вас почитувани мои гледачи.

Е сега, тргнувајќи од пораката – Во Македонија се ќе ти простат, но успех никако, веројатно тука некаде ќе треба да бараме некакви причини.
Почнаа да дуваат некои нови чудни ветришта, во кои едноставно не се разбравме, дополнително што влегуваме во предизборен период. И како велат, време е да се прекине нешто, кога е најубаво.🙂
Драги мои,
Време е за нови предизвици. За многу скоро повторно ќе се дружиме. Одиме уште посилно.
… До успехот со Мишко Иванов, не смее да прекине. Едноставно тоа е најдоброто нешто кое ми се има случено мене, на вас, на сите во ова време невреме. И затоа мора да продолжи.
Бидете живи и здрави. Се гледаме наскоро.
Со почит Мишко Иванов”

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Искусниот новинар откри што му пречи кај водителката на Сител

Познатиот искусен и врвен новинар во пензија и поранешен уредник на списанието “Екран”, Тимчо Апостолов, …

error: Содржината е заштитена!