Почетна / Филм / Последна недела oд април на Телма со авантурата за „Глувчето Перез“

Последна недела oд април на Телма со авантурата за „Глувчето Перез“

Секоја недела, Телма телевизија започна со прикажување на филмови наменети за детската публика. Во последниот ден од април ќе ја гледаме авантурата за “Глувчето Перез” во 13 часот.

Лусија губи заб, а нејзиниот татко ја раскажува приказната за глушец по име Перез кој ги собира забите на децата и ги полира во бисери. Перез е киднапиран од бандити, а Лусија и братучедот Рамиро го спасуваат во фасцинантна авантура.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!