Почетна / Сапуници / Нежната приказна за детенцето „Аманет“ од сега навечер на Канал 5

Нежната приказна за детенцето „Аманет“ од сега навечер на Канал 5

Наместо во 17 часот, турската сапуница “Аманет” од сега ќе се емитува во прајмтајм на Канал 5 телевизија.

Секоја вечер по “За семејството” следуваат нови продолженија од приказната за малечкиот Јусуф, оставен како аманет на неговата тетка Сехер.

Страста допрва ќе ги разгори душите на Сехер и Јаман, а злобниците и овој пат се тука да ги разделат вљубените и да го избркаат детенцето од вилата.

Нови епизоди на “Аманет”, од понеделник до петок во 21.45 часот на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миран од „Дива“ се враќа во нова урнебесна комедија на Канал 5

“Луда Куќа”, нова семејна комедија на Канал 5 телевизија. Додека ги следите последните епизоди од …

error: Содржината е заштитена!