Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Петтата сезона од „Air crash investigation: Special Report“ на NG

Петтата сезона од „Air crash investigation: Special Report“ на NG

Во петтата сезона на канадската документарна серија „Авионски падови: Специјален извештај“ ќе видиме како погрешната идентификација на целите и непријателскиот оган се само дел од многуте ризици со кои се соочуваат пилотите во воените зони ширум светот.


Гледајте од 18 јули, секој понеделник во 22:00 часот на National Geographic. Нови 10 епизоди.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!