Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Борба за преживување во „First Alaskans“, нова документарка на NG

Борба за преживување во „First Alaskans“, нова документарка на NG

Кога Русите пристигнале на Аљаска на крајот на 18 век, домородците веќе живееле таму илјадници години развивајќи и усовршувајќи техники за да преживеат во некои од најтешките услови за живот.

Серија која ќе ни прикаже низа одбрани жители кои се потпираат на древната мудрост, како и на техниките на лов, градење и преживување, за да го обезбедат нивниот опстанок во следните илјада години. Ова е прослава на културата, традицијата и неверојатната сила од страна на инспиративна група на луѓе.

Погледнете како изгледал тој живот од 14 јули, четврток во 21:00 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!