Почетна / Филм / „Големата авантура со слонот”, семеен филм во сабота на Телма

„Големата авантура со слонот”, семеен филм во сабота на Телма

Oд режисерот на Against The Wild доаѓа приказната за едно момче сираче кое тргнува во авантура за да спаси слон и да избега од синџирот на ловокрадци во Африка. Приказна за храброст и опстанок, со потресна порака. Филм во кој може да ужива целото семејство.

Сабота, 10 февруари 2024 година, 19.15 часот, Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!