Почетна / Филм / Петок на Телма со Џон Малкович и британската драма „Чај во Сахара“

Петок на Телма со Џон Малкович и британската драма „Чај во Сахара“

Во петок, 28 април во 22.15 часот на Телма ќе се емитува “Чај во Сахара”. Кинематограф e Виторио Стораро – добитник на награда BAFTA за најдобра кинематографија.

Одлична актерска екипа на чело со Џон Малковиќ во приказната за млад брачен уметнички пар чија блискост се губи после 10 години брак. Кит и Џон од Њујорк заминуваат во северна Африка со надеж дека повторно ќе се зближат, но им се случува нешто неочекувано и патувањето во далечните региони ги води двајцата подлабоко во очај.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!