Почетна / Серии / Oд авторот на „The Missing” на Телма доаѓа британската истрага „Баптист”

Oд авторот на „The Missing” на Телма доаѓа британската истрага „Баптист”

По операцијата на туморот на мозокот, Жулиен Батист тврди дека не е човекот каков што некогаш бил. Неговиот поранешен шеф го убедува да и помогне на холандската полиција да бара исчезната 15-годишна поробена сексуална работничка во Амстердам. Додека ја бара, го запознава Едвард Стратон, вујкото на исчезнатото девојче кој се обидува да ја најде…

Наскоро откриваме дека е ништо не е ако што изглед на почетокот и дека реалноста е повеќеслојна, а вистината е многу покомплицирана, посурова и понеизвесна.

Не пропуштајте ја првата епизода од оваа ексклузивна тензична серија со Чеки Карјо во главната улога. Од 30 април, вторник во 20.30 часот на Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма …

error: Содржината е заштитена!