Почетна / Серии / Oд вечерва сите сме на МТВ 1 – започнува нова сезона на „Преспав“

Oд вечерва сите сме на МТВ 1 – започнува нова сезона на „Преспав“

Ден среда. 18 декември 2019 година. Час – 20.15.

На добропознатата фреквенција започнува долгоочекуваната најнова сезона од најпопуларната домашна програма “Преспав”. Од вечерва, сите сме со МТВ 1 за веднаш по централниот дневник, да уживаме во најновите авантури на нашите омилени ликови во комедијата “Преспав”.

Ќе има ли пансионот нов сопственик? Како браќата ќе ги прифатат новите предизвици на ова време, а како со тоа ќе се справат готвачот, рецепционерите и новата слугинка?

Ула, Марио, Јелена, Коста, инспектор Томе, Миле и Тони се повторно со нас за секој ден да не засмејуваат со оригиналната глума и уште пооригиналните ситуации.

“Преспав” – од понеделник до петок во 20.15 часот на МТВ 1. Не пропуштајте!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со нови симпатични авантури на „Токинг Том и пријателите“

Нова симпатична детска забава во викенд утрата на Сител. Драги дечиња, разбудете се со зборливиот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!