Почетна / Телевизија / Носталгија по младоста со Зоки Бејбе во велигденската „Б со точка“

Носталгија по младоста со Зоки Бејбе во велигденската „Б со точка“

Во празничната епизода на “Б со точка” уникатен градски урбан херој, DJ и еден од пионерите на клубската музика. Зоран Ристевски ака Зоки Бејбе на гости кај неговиот музички ментор Драган Б. Костиќ. Вистински времеплов низ спомените за детството и младоста, за “Поплава”, за музиката со која растел, неговите радиски емисии и првите клубски журки. 28 април, носталгија по убавите времиња на ТВ 24 во 20.45 часот.

Б со точка – епизода 29 – Зоки Бејбе

Во следната епизода на “Б со точка” уникатен градски урбан херој, DJ и еден од пионерите на клубската музика‼️ Зоран Ристевски ака Зоки Бејбе на гости кај неговиот музички ментор Драган Б. Костиќ 💯 Вистински времеплов низ спомените за детството и младоста, за "Поплава", за музиката со која растел, неговите радиски емисии и првите клубски журки! Недела 20:45 на ТВ24 📺Не пропуштајте!

Gepostet von Б со точка – Tv Show am Donnerstag, 25. April 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!