Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Македонските успешни мажи наскоро во „Gentleman Magazine“ на МТВ 1

Македонските успешни мажи наскоро во „Gentleman Magazine“ на МТВ 1

Овој голем проект наречен „Џентлмен магазин“ ќе ве однесе во светот на добрите навики, во светот на културата, модата, во светот на хедонизмот, во светот на џентлмените.
„Џентлмен Магазин“ е прв ТВ магазин кој има за цел да ги презентира македонските успешни мажи, мажи кои направиле голем придонес во одредени сегменти.
“Да се биде машко зависи од шансите, да се биде маж зависи од годините, но да се биде џентлмен е тоа е избор!“
Вие избирате дали ќе бидете џентлмени! Затоа секоја недела  бидете со МТВ 1 и „Gentleman Magazine“.

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Старо ново друштво во новата сезона од детското шоу „Дајте музика“

Наскоро на фреквенциите на Македонската телевизија следуваат нови продолженија од возобновената детска емисија “Дајте музика”. …

error: Содржината е заштитена!