Почетна / Серии / Мистериите на „Поаро“ од романите на Агата Кристи сега на Pickbox

Мистериите на „Поаро“ од романите на Агата Кристи сега на Pickbox

Од сите јунаци од перото на Агата Кристи, Херкул Поаро сигурно е најпознатиот, а култната британска серија со Дејвид Саше одбележа цели генерации.


Седнете пред телевизорот, забавувајте се со решавањето мистерии на Поаро и уште еднаш уверете се зошто е ова убедливо најдобрата адаптација на приказната од Агата Кристи.

Oд понеделник до петок во 20 часот на кабловскиот Pickbox канал со титл на македонски јазик.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историската трилер серија „Вашингтонски шпиони“ на Телма во 22:15 часот

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за …

error: Содржината е заштитена!