Почетна / Живот / Новото Скопје во новиот „Macedonia Timeless“ спот

Новото Скопје во новиот „Macedonia Timeless“ спот

 

Нова епизода од прекрасната приказна „Macedonia Timeless“, проектот на Владата на Република Македонија за промоција на убавините и историјата. По многуте видео спотови што блеснаа ширум светот и ја прикажаа Македонија во најубаво светло, време е да го погледнеме и најновиот официјален спот тематски изработен за проектот „Скопје 2014“. Нашиот град никогаш не изгледал подобро!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!