Почетна / Филм / Канадскиот „Леден удар“ на Алфа ќе ви го подигне адреналинот

Канадскиот „Леден удар“ на Алфа ќе ви го подигне адреналинот

 

Канадската акција “Ice Quake” во четврток, 3 мај на Алфа

 

Апокалипса е на чекор до уништување на планетата во четврток, 3 мај, 2018, 20.15 часот во “Леден удар” на Алфа телевизија. Како едно семејство ќе успее да се справи со она што следува?

 

 

Под површината на Алјаска, мраз кој се топи наговестува драстична промена во идиличните пејсажи. Како што се топи мразот, се формираат подземји реки кои создаваат земјотреси со разорни моќи. Во филмот, ќе гледате трка со времето во обид да се сопрат смртоносните ефекти, пред да се случи катастрофална експлозија која и се заканува на планетата Земја.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детски авантури, американски трилери и европски драми на Телма

сабота (30 мај 2020), 22.15 часот – “Brad’s status” (2017) Кога Бред Слоан (Бен Стилер) …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!