Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Сител во живо со директен пренос од Водици во Скопје и Охрид

Сител во живо со директен пренос од Водици во Скопје и Охрид

Во Охрид, утре, 19 јануари е централното одбележување на Богојавление – Водици со спуштање на светиот крст во водите на Охридското Езеро, a во главниот град крстот ќе се спушта во водите на Вардар од мостот кај ГТЦ.

Директен пренос од собирите во Скопје и Охрид може да гледате на програмата на ТВ Сител со почеток од 9.10 часот.

Дани ТВ | Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!