Почетна / Телевизија / Финална аудиција на „Ѕвезда број 1“ на 4 мај во МОБ во Скопје

Финална аудиција на „Ѕвезда број 1“ на 4 мај во МОБ во Скопје

На 4 мај со почеток од 16 часот во Македонска Опера и Балет ќе се одржи големата аудиција за избор на новата македонска ѕвезда. Музичкото шоу на 1 ТВ во финална потрага по ѕвездата број 1. Заради експедитивност, пожелно е да се пријавите на официјалната ФБ страна на емисијата со тоа што ќе испратите порака во која ќе ги наведете Вашето име, презиме и насловот на песните кои ќе ги испеете. Оној кој нема да може да се пријави преку ФБ страната на шоуто, ќе може да дојде во МОБ и на лице место да го стори тоа.

Од понеделник до петок во 17.30 часот, следиме аудиции од “Ѕвезда број 1” само на 1 ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на Алфа „од јутра до сутра“, ќе има ли на есен нешто ново?

Ако цела измината сезона 2018/2019, телевизија Алфа емитуваше премиерна програма, одеднаш ова лето буквално целата …