Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Концерт на МРТ во чест на 100-годишнината од раѓањето на Сариевски

Концерт на МРТ во чест на 100-годишнината од раѓањето на Сариевски

Во чест на 100-годишнината од раѓањето на Александар Сариевски ви го најавуваме големиот концерт Танец и пријателите – „Славејот од Галичник“ во вторник, 17.35 часот на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!