Почетна / Спорт / Волтажирање како спортска дицсиплина тема во ,,Ферплеј со Јана”

Волтажирање како спортска дицсиплина тема во ,,Ферплеј со Јана”

Волтажирање или гимнастика на коњ е совршен спој на спортот и уметноста. Дали е возможно човекот и животните – односно коњите, да бидат тим кој победува? На оваа тема, денеска тимот на спортската емисија на Телма ќе разговара со единствената Македонка која се занимава со оваа спортска дисциплина, Ангелина Булеска.

За поддршката која ја добива од семејството, за поврзаноста меѓу волтажирањето и модата, деталите ќе ги открие нејзиниот татко, познатиот моден дизајнер Никола Булески.
Гледајте ,,Ферплеј со Јана”, денеска од 16:15 на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува …

error: Содржината е заштитена!