Почетна / Забава / Фото | Зоки Фаци како Принц на љубовта на Струмичкиот карневал

Фото | Зоки Фаци како Принц на љубовта на Струмичкиот карневал

Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци во програмата на 1 тв има директни вклучувања од струмичкиот карневал кој е актуелен овој викенд. “Принцот на љубовта” е неговата маска со која треба да зрачи љубов меѓу присутните и која сосема неочекувано ја добил пред почетокот на карневлаот. Повеќе за Струмичкиот карневал, покрај директните вклучувања, ќе следите во естрадниот магазин “Ексклузив” од понеделник, 11 март.

Водителот на “Ексклузив” на Струмичкиот карневал 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!