Почетна / Филм / Саботна вечер на Телма со американската комедија „Are you here“

Саботна вечер на Телма со американската комедија „Are you here“

Бен Бејкер е човек-дете кој живее на каучот на својот пријател. Неговиот пријател Стив Далас е умерено успешен презентер на временска прогноза.

Кога Бен дознава дека татко му починал, Стив го вози дома и тие повторно ќе се сретнат со успешната сестра на Бен, Тери и хипи маќеата Анџела, која е на иста возраст како нив.

Читањето на тестаментот го тера Бен да дојде до нова цел во животот, но оние околу него не покажуваат поддршка. Време е сите да се преиспитаат што постигнале во животот.

Бен (Зак Галифианакис) го минува тој пат растргнат меѓу судската борба за наследство, желбата да подучува њу-ејџ филозофија и да се справи со психолошката состојба.

Верниот другар Стив (Овен Вилсон) е тука да помогне наместо да предвидува какво време ќе биде утре, а сестрата Тери (Ејми Полер) има задача да одмогне.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!