Почетна / Сапуници / Фото | Русите локнички на ова дете станаа негов заштитен знак

Фото | Русите локнички на ова дете станаа негов заштитен знак

Емре Мете Сонмез е шест годишно детенце од Турција, кој уште на мали годинки стана дел од големото платно.

Неговата прва улога е најновата турска сапуница “Ранети птици” која се емитува на Канал 5 телевизија секоја вечер.

Русокосите локни се негово најголемо обележје, а колегите од серијата веќе се убедени дека тој е идната турска ѕвезда.

Какви згоди и незгоди ќе доживее ова детенце во следните епизоди од серијата, гледаме од понеделник до петок на Канал 5 во 19.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!