Почетна / Серии / Дрога и измами во чешката трилер серија „Кодоши″ на ТВ 24

Дрога и измами во чешката трилер серија „Кодоши″ на ТВ 24

Пиво и метамфетамин. Двата главни извоза на Чешка, присутни на сите забави ширум Европа.
Зад успехот на пивото стои вековна традиција, додека зад метамфетаминот е супер ефикасна и модерна виетнамска мафија.

Давид е млад дилер за чешко-виетнамската нарко мафија кој под притисок станува кодош за полицијата. По смртта на неговиот контакт, оставен е да се снаоѓа сам и истовремено да бега од полицијата и од мафијата.
Со мафијата и полицијата по него, Дејвид е принуден да се здружи со Петра, жена желна да се докаже на нејзиниот политички амбициозен сопруг и полицаец.

Како што Петра и Дејвид се подлабоко се заплеткуваат во мрежата што ја контролира портата за излевање на дрога во Европа, линиите помеѓу редот и анархијата целосно пропаѓаат.

“Кодоши”, празнична серија на ТВ 24, од понеделник до четврток во 20.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!