Почетна / Филм / 7 јуни, петок, Телма | Воената драма „Бунтовникот од округот Џонс“

7 јуни, петок, Телма | Воената драма „Бунтовникот од округот Џонс“

Разочаран дезертер од Конфедеративната армија се враќа во Мисисипи и ја предводи милицијата од колеги дезертери и жени во бунт против корумпираната локална Конфедеративна влада.

За време на Граѓанската војна, филмот ја раскажува приказната за пркосниот фармер од југот, Њут Најт, и неговиот вооружен бунт против Конфедерацијата. Здружувајќи се заедно со други мали фармери и робови, Најт започна востание што доведе до формирање на и отцепување од Конфедерацијата, создавајќи слободна држава Џонс.

Најт ја продолжи својата борба за обнова на округот, а ќе остане запаметен како контроверзна фигура долго по Војната.

“Free state of Jones” – воена драма во петок, 7 јуни во 22.15 часот на Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз …

error: Содржината е заштитена!