Почетна / МК Сцена / Дојде и тој ден – Каролина се вери во градот на љубовта и светлината

Дојде и тој ден – Каролина се вери во градот на љубовта и светлината

 

Корубин ја побара за жена, Каролина со задоволство прифати

 

Македонската музичка дива Каролина Гочева конечно се одлучи на големиот чекор да застане на лудиот камен. Нејзиното момче, Михаил Корубин пред два дена во градот на светлината и модата – Париз, ја побара Каролина за жена, на што таа го кажа она што долго време го чекаа Македонците – судбоносното ДА.

 

 

Долги години се зборуваше и се зборуваше за нејзините момчиња и врски, но таа никогаш не даде повод ниту јавно зборуваше за тоа. Остана доследна до крајот, до мигот кога веќе сѐ јасно – Каролина ќе се мажи. ТВ Пакет од срце ѝ честита и ѝм посакува на Михаил и Каролина секогаш да бидат вака среќни, вљубени и исполнети. Честитки!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!