Почетна / МК Сцена / Видео | Погледнете што се случи по концертот на Bijelo Dugme

Видео | Погледнете што се случи по концертот на Bijelo Dugme

 

Ова на Авалон не им се случило 25 години

 


 

Судбината е ку*ва! После милион концерти и 25 год. кариера на Авалон, таа намести убедливо најјакиот и најемоционален момент да ми се случи после концерт. Ова е незаборавно, бесценето и покажува каков беше концертот, како си отидоа луѓето дома… едноставно… го покажа вистинското лице на комплетниот вчерашен празник. Радост!
Ова никогаш не се случило! Нема потреба да кажам: доживотен јебен авалонски гратис од мене за тој што го овековечи ова!

Бобан Милошески

 


 

Ова го напиша сопственикот на најголемата продукција на овие простори – Авалон, по вчерашниот спектакл што го приредија Bijelo Dugme. А оваа негова реакција и реакција на сите присутни на концертот беше поради еуфоријата и понесеноста кај присутните од песните на најголемиот музички екс ју бенд, а по завршување на концертот.

 

 

И токму таа понесеност можеше да се долови и на излезот од ВИП Арената каде сите заедно сплотени, пееја во еден глас. Уште еден доказ дека музиката ги сплотува луѓето, без разлика на политичка и верска определба.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!