Почетна / МК Сцена (страна 4)

МК Сцена

Видео | Мали Стар – новата ѕвезда на албанската музичка сцена

Запознајте го најновиот рапер на албанската сцена, Мали Стар доаѓа со првиот видео проект. Неговото име е Амар Зибери, инаку познат како Мали Стар, тој има само 10 години од Скопје, ученик е во основното училиште „Дрита“. Неговата страст е музиката, главно рапот и инспирацијата ја добива од американските рапери. …

Повеќе »

Динамичен и културен маратон на „Пин Фестивал“ на 13 декември на МРТ 3

ПИН ТВ е целодневна програма, спакувана во забавен телевизиски формат, со времетраење од 13 часа. Карактерот на ПИН е динамичен, а целта е на уникатен начин да ги документира сите случувања од светот на музичката индустрија во изминатиот период. Културен маратон со преку 200 гости од над 40 земји. Премиерата …

Повеќе »

Никола Зацески го промовираше првиот сингл “Срцето мое тука чука”

Никола Зацески, “Волшебниот Глас” амбасадор на македонската музика. Невероjатниот глас, музички талент и искрена љубов спрема музиката (посебно македонската) ја покажува во најрана возраст. Никола започнува да свири пијано на десет годишна возраст, кога се раѓа и огромната пасија за пеење. Уште за време на своите студии Никола учествува на …

Повеќе »

Каролина, Тамара, Влатко и Пере ја поддржаа кампањата #НосамМаска

За да се заштитиме себе и сите околу нас. Затоа што секој од нас има одговорност. Нашите музички уметници Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска ја поддржаа кампањата #НосамМаска за подигнување на свеста за почитување на мерките за заштита од КОВИД-19 вирусот. https://www.facebook.com/watch/?v=732930237307576 Дани …

Повеќе »

Каролина со потресна порака : Засекогаш во нас, 13 години без наш Тоше

13 тешки години за Македонија. 13 болни години без најголемата македонска ѕвезда на сите времиња. 16 октомври 2007 година – датум кој ја зави Македонија и целиот Балкан во црно. 13 долги години без единствениот Тоше Проески. Една од неговите најблиски соработнички и пријателки, Каролина Гочева се огласи на социјалните …

Повеќе »

Видео | Погледнете го новиот музички спот на Пепа Димитрова

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”.  Комплетен автор на спотот е Александар Пауновски. Фотографијата ја потпишува 2 С Студио. Снимeн е на повеќе интересни локации низ Македонија, а за истиот е користен и олдтајмер, Бјуик од 1952 година кој е дел од приватната колекција …

Повеќе »

Видео | Борис го промовираше музичкиот проект „Ris Flower“

Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари минатата среда во кафулето „Каза бар“ во Скопје беше промовиран новиот музички проект на македонскиот артист Борис Цветановски, кој на интернационалната музичка сцена ќе се претстави под псевдонимот Ris Flower. Неговата експлозивност како фронтмен препознаена од многумина, во …

Повеќе »

Каролина: Драги мои, честит Денот на независноста на Македонија!

Мега ѕвездата Каролина Гочева со честитки за големиот ден, денот на независноста на Македонија. Нејзината објава на социјалните мрежи ги освои повторно симпатиите на фановите и на сите горди Македонци кои го слават денешниот ден. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување на сите присутни, Амира Медуњанин ја покани нашата мега ѕвезда Каролина Гочева да ѝ се придружи на сцената за заедно да ја отпејат легендарната песна “Македонско девојче”. – Завчера во Хераклеа, Амира Медуњанин ме повика …

Повеќе »

Видео | „Последната експедиција” повикува на „Охридско море”

Новиот сингл на „Last Expedition” – „Одиме на Охридско море” е веќе во радискиот етер. Станува збор за четврти сингл на „Експедицијата”, кој го најавува нивниот четврти студиски албум, до крајот на 2020-та. – „Сакале – нејќеле ние полека дојдовме до пола албум. Сингловите ‘Hey Ho’, ‘Срце со себе’ и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!