Почетна / МК Сцена (страна 3)

МК Сцена

Видео | Ученици од „Корчагин“ со кавер на безвременската „Немир“

Младите тинејџери Лео и Ивана со карантинска изведба на безвременската балада на Тоше и Каролина, како дел од онлајн наставата по музичка уметност. Како звучи “Немир” во интерпретација на ученици од скопската гимназија “Корчагин”, погледнете од видеото : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Лозано со карантинска изведба на хитот „Километри“

Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи интересна верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот. Слушнете ја оваа прекрасна изведба: Христос Воскресе 🔴…"Километри" #StayHome Session🎸 Goce Simonoski🎸 Bojan Rafajlovski🎸 Darko Fotinovski🎹 Branko Saplamaev🎷 Alexandra🥁 Bojan Jovanoski🎤 Polina Taseva🎤 Despina Spirovska Gepostet von …

Повеќе »

Видео | Мерак за уши и очи, болка во душа голема – „Има ли песна“

Уживајте во единствениот и најдобриот вокал на овие простори, нашиот Тоше Проески во едно ретро видео, снимено пред многу години за новогодишна програма на телевизија Телма. Препуштете се на сетилата преку изведбата на големите Тоше и Наум на песната “Има ли песна”.   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Даниел Дан со кавер верзија на „Не сум твој тип“ од бендот Дупер

Во време кога настапите на музичарите се откажани, Даниел Дан и неговиот бенд решија дека токму сега е моментот и вистинскиот начин да ја изразат нивната креативност. Музицирајќи во домашен амбиент успеаа да направат дело со кое се надеваат дека ќе придонесат за доброто расположение на нивните фанови, a меѓу …

Повеќе »

Видео | Група Мерак: На старите песни им дадовме нов модерен звук

Познатите македонски песни Една песна, Мајка на Марика, Дојди ми Лено, Чудна жена и Бисера, ги препеаја членовите на групата Мерак со вистински мерак за сечие уво. „На нашата публика сакавме да и подариме стари македонски песни кои се вистински хитови. Како група ги препеавме и им дадовме еден нов …

Повеќе »

За јубилејот, Јордан Митев најавува нов албум и голем концерт

Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на целиот негов авторски репертоар. За песната допрва ќе се сними и видео запис. Инаку Јордан Митев оваа …

Повеќе »

Видео | Некст Тајм на „Бубамара“ ја дигнаа Македонија на нозе

Маестрално издание на “Златна Бубамара на популарноста”, која се емитува вечерва ексклузивно на Канал 5 телевизија. За време на телевизиската снимка, гледачите со задоволство уживаа во скечевите на Сашко Коцев, одличните награди и спектакуларните настапи на Танец, Синтезис, Влатко Стефановски, Џокси, Rаде Шербеџија, Јелена Розга, Влатко Лозаноски, Атиџе Муратова, Преспавци …

Повеќе »

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во А1 Арена „Борис Трајковски“ поради препорачаните насоки за ограничување на масовните јавни собири дадени од Центарот за управување со кризи. Ќе ги следиме сите превентивни препораки според кои ќе биде закажан и новиот соодветен датум …

Повеќе »

Видео | Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 € во „Балкан Банда“

Нашиот Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда “. Ова е прва соработка на Таско со артист надвор од нашите граници. Музиката е на Таско, текстот  на Таско и Инас, додека пак аранжманот, миксот и мастерингот се на  Иван Јованов-Ивајо. Видео спотот е сниман во Сараево во …

Повеќе »

Домашните ѕвезди на петчасовен концерт на „Фестивал Мозаик“

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“. На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите ќе имаат можност да уживаат во петчасовен музички спектал и да слушнат дел од најголемите домашни ѕвезди. Свои концерти во иста вечер ќе имаат чаирскиот романтичар Владо …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!