Почетна / Живот / Од слатко послатко – Бали Валастро во нова сезона од „Cake boss“

Од слатко послатко – Бали Валастро во нова сезона од „Cake boss“

 

Осма сезона од “Шефот од слаткарницата” на TLC

 

Бади Валастро и неговата екипа се враќаат со нова, осма сезона на серијалот„Шефот на слаткарницата“. Веселото слаткарско друштво на ТЛЦ може да го гледате од 11 мај, среда во 20 часот.

 


 

Бади е еден од најпознатите слаткари во САД и главен шеф во слаткарницата Карлос во Хобокен, Њу Џерси. Во слаткарницата се случуваат многу промени, но тоа нема да ја спречи екипата да испече низа неверојатни колачи, вклучувајќи и торта во пиратски стил, кактус за њујоршката ботаничка градина, колач од пиво за Октоберфест и жетвен колач за почетокот на есента. Покрај тоа, Бади ги проширува своите хоризонти со отворање на нова слаткара во Конектикат.

 


 

Погледнете ја драмата во кујната во низата нови епизоди кои ни даваат преглед во слаткарата од до сега невиден агол!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промовирана „Збирка есеи од кинеската филозофија“ на Стаматов

Ви ја претставуваме „Збирка есеи од кинеската филозофија” од Д-р Александар Стаматов во издание на …