Почетна / Серии / Серијата, спин оф на „The Fosters“ oд 26 јули на Fox Life во 22 часот

Серијата, спин оф на „The Fosters“ oд 26 јули на Fox Life во 22 часот

Серијата „Good Trouble“ е продолжение на популарната семејна драмска серија „The Fosters“ и ги следи Кали (Маја Мичел) и Маријана (Сиера Рамирез) Адамс Фостер во следната фаза од нивните млади животи во Лос Анџелес. Серијата е создадена од авторот на „Фостерови“, Питер Пејџ, а како еден од извршните продуценти на серијата е Џенифер Лопез.


Пет години по завршувањето на „Фостерови“, Кали и Маријана се обидуваат да уживаат во шармот на самостојниот живот. Откако се преселиле во центарот на Лос Анџелес, сестрите сфаќаат дека не е баш толку прекрасно кога живеете сами. За среќа, сестрите живеат може да се потпрат на новите соседи – Гаела Мартинез (Томи Мартинез), социјално образован и политички активен графички дизајнер, Малика Вилијамс (Зури Адел) и Алис Кван (Шери Кола).

Во исто време, сестрите ја започнаа својата професионална кариера. Маријана се обидува да се најде во технолошката индустрија во која доминираат мажите, а Кали е вработена кај конзервативна жена и се плаши да ја остави работата настрана за да може малку да се опушти.

Соочени со нови соседи, нови предизвици и, се разбира, нови романси, сестрите, дури и во своите дваесетти, мора да зависат една од друга за успешно да се справат со неверојатни можности.

Од 25 јули, секој работен во 22 часот на Fox Life.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!