Почетна / Сапуници / Збогување со „Добриот доктор“ вечерва во финалето на Сител

Збогување со „Добриот доктор“ вечерва во финалето на Сител

Вечерва, не пропуштајте ја последната епизода од хит серијата “Добриот доктор”. Во 22.40 часот бидете со Сител и присуствувајте на големата свадба која ќе ги расположи сите, но и ќе ги расплаче оние кои станаа дел од животите на докторите.

Вечерва се простуваме од ликот кој стана омилен на сите генерации оваа телевизиска сезона. Збогување со добриот доктор. Среќен крај за Али и Назли и пребава вест за нивната иднина.

Радост и веселба во финалето на “Добриот доктор”, а веќе од понеделник станете дел од новата потресна приказна за девојката која во модерното време се соочува со најголемата болест на денешницата – анкциозноста.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерите од „Забрането јаболко“ и „Дива“ во нова серија на Канал 5

По завршетокот на “Забрането јаболко” на Канал 5 телевизија во истите термини ќе се емитува …

error: Содржината е заштитена!