Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Алфа ТВ објави оглас за вработување на актери и актерки

Алфа ТВ објави оглас за вработување на актери и актерки

Алфа телевизија објавува оглас за вработување на актери и актерки на возраст од 20-35 години. Заинтересираните кадидати и кандидатки потребно е да испратат своја биографија на маил а[email protected] .

Избраните кандидати ке бидат контактирани и повикани на аудиција во просториите на АЛФА ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!